Bir bebeği susturmanın yolları

Çok ağlayan bir bebeği susturmak için neler yapılabilir?

Bir bebeği susturmanın yolları

Bu küçük insanı hayatınızdan çok seviyorsunuz; ama bazen ağlaması dursun diye her şeyi yapmaya hazırsınız ama bebeğiniz ağlamayı kesmiyor.

 

Bir de aşağıdakileri deneyin; bakalım ağlamaktan vazgeçecek mi?

 

1. Eline bir tuvalet kâğıdı, peçete, boş su şişesi, uzaktan kumanda ya da niye hoşuna gittiğini asla anlayamayacağınız herhangi bir şey verin.2. Çıkarabileceğiniz en utanç verici sesleri düşünün. Dışarı çıkın ve bu ses tonu ile etrafı gösterin.3. Kendinizi rezil edecek her şeyi yapın. Kendinize vurun. Bebekler buna bayılırlar. Gidin, kapıya komple çarpın. Başınızı duvara vurun. Kendinize zarar vermek, %100 işe yarar.4. Çiğneyebilecekleri en tuhaf objeyi ellerine verin. Keşke bebekler ağızlarında dişlerle doğsalar; ama işte elden ne gelir? Boğulmayacağı ya da yutamayacağı bir şeyse, durmayın, hemen verin.5. Ceee oynayın. Nerede olduğunuzun hiçbir önemi yok. Yalnızca yapın. Ne kadar tuhaf görünürseniz, o kadar iyi. Hiç durmayın…6. En sinir bozucu çizgi filmin açılış şarkısını düşünün ve söylemeye başlayın. Yaklaşık 22 kez falan tekrar edin. Bebek artık ağlamıyor! Hangisini duymayı tercih ederdiniz; Pepe’nin girişini mi bebek çığlıklarını mı? Seçiminizi akıllıca yapın.7. Ağzına bir biberon ya da meme verin. Daha 8 dakika önce mi emzirdiniz? Önemli değil, acıkmıştır o yine.8. Bebeğinizin yapışkan bir şeylerle oynamasına izin verin; korkunç bir dağınıklığa, parkelerinizi saatlerce temizlemenize ya da halıları fırçalamanıza sebep olacak bir şeylerle. Gayet mutlu ve kocaman gülümsüyor, değil mi?9. Objeleri birbirlerine vurun; mümkün olan en rahatsız edici gürültüyü yaratın. Bebeğinizin kulaklarına müzik gibi gelecektir. Eline zararsız tabaklar, kaşıklar, cezveler falan verin. Kendi kendine yapamıyorsa…evet, doğru tahmin, iş başa düştü.10. Çekmecelerden giysiler çıkarmalarına izin verin. Bir süre sonra çamaşır katlamaya harcadığınız tüm o saatlerin aslında ne kadar önemsiz olduklarını fark edeceksiniz. Ama olsun, işe yarıyor.

 

ya da 

 

11. Yukarıdaki videoda olduğu gibi sadece ballandıra ballandıra kitap okuyun. 

 

En küçük ve en üzgün kitap kurdu

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  01 Ekim 2015 Perşembe 11:45

  bu nasıl bir şeydir şuan size hakaret bile etmek istedim çocuğun önünde kendinize karar verin diyorsunuz sonra çocukta kendine zarar versin değilmi sizin gibi sakıncalı sitelerin kapanması lazım. saçma sapan önerilerinizi kendinize saklayın . biraz insan gibi davranın çoçuklarınızada aptallık yerine insani davranışlarda bulunarak birşeyler öğretin.

  Cevapla

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 3934

 • Evde kot eskitme nasıl yapılır?
  Evde kot eskitme nasıl yapılır?

  Süresi : 00:56 İzlenme : 3415

 • Pilav nasıl yapılır?
  Pilav nasıl yapılır?

  Süresi : 00:59 İzlenme : 1405

 • Doğum korkusu nasıl yenilir?
  Doğum korkusu nasıl yenilir?

  Süresi : 02:20 İzlenme : 4281

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 3454

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön