Hayatımız onunla daha renkli

"Bebek sahibi olmadan önce işten ayrılmıştım. Çocuk sahibi olmanın tam sırasıydı. Dolayısıyla anne olmak için, iş aramayı bir süre erteledim."

Hayatımız onunla daha renkli

Eşim Burak’la 2004 yılında evlendik ve 5 sene sonra çocuk sahibi olmak için uygun bir zaman olduğuna karar verdik. Böylece, sevimli miniğimiz Rüzgar 19 Şubat 2010’da dünyaya merhaba dedi.

 

Onunla hayatımız değişti


Rüzgar’ın gelişiyle birlikte hayatımızda köklü değişiklikler oldu. Artık sabahları 6 buçukta uyanıyoruz ve günlük programımızı yaparken Rüzgar’ın uyku ve beslenme saatlerini dikkate alıyoruz. Evimizin eski düzeni de tamamen değişti tabii. Her odada Rüzgar’a ait eşyalar var.

İlk 3 ay gaz problemi ciddi boyutlarda olduğu için zamanımızın çoğunu evde geçirmek durumunda kaldık. Şu an 19 haftalık olduğundan dışarıda daha fazla zaman geçirebiliyoruz. Rüzgar uyanık olduğu zamanlarda, yaşına uygun oyunlar oynayarak vakit geçiriyoruz. Babası işten döndükten sonra, hep birlikte akşam yürüyüşüne çıkıyoruz. Hafta sonlarında da parka gidiyoruz ancak henüz oyun çağında olmadığı için, arabasında gezinti yapmakla yetiniyor. Yattığı yerden çevreyi izliyor ve bir süre sonra uyuyakalıyor. Bu arada biz de fırsattan istifade, bir yerde oturup kahve içmek için zaman buluyoruz.“Biricik Rüzgar’ım her konuda en doğru seçimleri yaparak, hayatını mutlu bir şekilde sürdürecektir!”


Burak yıllık iznini aldı ve oğlumuzla birlikte Şile’de babaannesinin yazlığında tatil yapıyoruz. Rüzgar burada doğayla iç içe zaman geçiriyor ve çok mutlu. Doktorumuzun tavsiyesiyle her gün belli saatlerde güneşlenmek için bahçede gezintiye çıkıyor. Ağaçları, çiçekleri inceliyor. Babasıyla oyunlar oynuyor ve kahkahalar atıyor. Keyifli bir günün ardından da yorgun düşüp uyuyakalıyor.Tam erkek çocuk, çok hareketli


Rüzgar kıpır kıpır. Uyumadığı saatlerde sürekli oynamak ve kucakta dolaşmak istiyor. Neyse ki şimdiye kadar iştahsızlık gibi bir sorunu olmadı, kilo alımı ve gelişimi iyi gidiyor. Uyku düzenini de oluşturabilirsek hiçbir problem kalmamış olacak. Bizim için öncelikli ve önemli olan, Rüzgar’ın mutlu bir çocuk olarak arak büyümesi. İhtiyacı olduğu sürece babası da ben de yanında olacağız. İlgi alanlarını keşfettikten sonra onu desteklemek, anne-baba olarak bizim görevimiz ama meslek seçimi gibi hayatını etkileyecek konularda kendi kararını kendisi verecek. 

 

 

Tuğba Teoman

33 yaşında

Satış ve Pazarlama Uzmanı

 Rüzgar'ın annesi

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 1423

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7258

 • Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...
  Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...

  Süresi : İzlenme : 181

 • Ne zaman su içilmez?
  Ne zaman su içilmez?

  Süresi : İzlenme : 6072

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 2842

BU KATEGORİDEKİ EN ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön