İyi bir anne olmak için...

Çocuk terapistinden ebeveynliğin nasıl bir şey olduğuna dair açıklamalar...

İyi bir anne gibi hissetmek...

Geçtiğimiz günlerde, popüler blog yazarı Constance Hall, Facebook hesabından çocukları ile birlikte restoranda çekildiği bir fotoğrafı “Birkaç hafta önce görüştüğüm bir çocuk terapisti, çocuklarıma bakıp çok iyi bir anne olduğumu söyledi” açıklaması ile paylaştı.

 

Hall, çocuklarını yetiştirebilme, sinirlerini ve sabrını kontrol altında tutabilme kaosu içerisinde kendisinin pek de bu şekilde hissetmediğini söylemiş. Ancak terapistin yanıtı ciddi anlamda kendisine gelmesini sağlamış: “Bebekler ağlar, bu şekilde iletişim kurarlar. Küçük çocuklar çığlık atar, çocuklar sızlanır, ergenler şikâyet ederler. Anneler de her yanıttan önce kısık bir sesle isyan ederler- iletişim şeklimiz böyledir çünkü. Bu durum sessizlikten kat kat daha iyidir. Çığlık çığlığa çocuklarla, kavga eden ergenlerle, soru ve istek yağmuruna tutulan ebeveynlerle dolu bir ev, benim gözümde sağlıklı bir evdir. Endişe verici olan sessiz çocuklar, korkmuş bebekler, eve gelmeyen gençler ve çocukları ile iletişim halinde olmayan ebeveynlerdir. Ve unutmayın ki çocuklar sizi çıldırtmadı; siz zaten çılgındınız. Bu yüzden çocuk yaptınız.”

 

 

Bu açıklama ile Hall, yeniden iyi bir anne gibi hissetmeye başladığını söyledi. Paylaşımını, ebeveyn yoldaşlarına derin nefesler almalarını ve iyi bir iş çıkardıklarını hatırlamalarını söyleyerek sonlandırdı.

 

Hall’ın paylaşımı, yaklaşık 300.000 beğeni aldı ve neredeyse 150.000 kez paylaşıldı. Birçok ebeveyn, mesaja övgüler yağdırdı ve yorum bölümünde kendi deneyimlerinden bahsetti. Annelerden biri “6 çocuğum var ve evime sürekli olarak çığlıklarla, öfke nöbetleri ile dolu, çılgın, ama sevginin bol olduğu bir kaos ortamı hakim… Haydi anneler, bunu başarabiliriz” diye yazdı.

 

Ellerinden gelenin en iyisini yapan annelere bizden de sevgi dolu kucaklar…

 

Ünlü kadınlar anneliği anlattı
+7
Meryem Uzerli: İnançlarım derinleşti “Çocuk sahibi olduktan sonra daha programlı ve yavaş yaşar oldum. İnançlarım derinleşti. Kendimi geri planda tutuyorum. Benim için en değerli şey kızım Lara. Sayesinde iş hayatında daha disiplinli oldum. Bizim için onu kendi çocuğu gibi sevip kabul edecek bir insan önemli.”

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 121

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 618

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 2081

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 2183

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 992

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön