Seyahat eden annenin çantasında bulunması gerekenler

İster bir saatlik araba yolculuğu olsun, ister daha uzun bir uçak yolculuğu… Çocuğunuzla birlikte seyahat etmek, önceden hazırlıklı olmayı gerektirir

Seyahat eden annenin çantasında bulunması gereken 5 şey

Yolculuklar yetişkinler için dinlenmek, kitap okumak ya da çevreyi seyretmek için güzel bir fırsat olabilse de, çocuklar ‘daha gelmedik mi?’ diye söylenmeye başladığında onların seyahat etmekle ilgili aynı şeyleri düşünmediğini keşfedebilirsiniz. Hangi araçla seyahat ettiğiniz fark etmez, uzun yolculuklarda çocuğunuz için hazırlıklı olmalısınız.

 

Çocukla yolculuk ederken çantanızda bulundurmanız gerekenler:

 

Yedek kıyafet

Terleyebilir, kusabilir, ya da sadece rahat edemeyebilir. Hafif, kolay değiştirilebilir yedek kıyafetler yolculukta çocuğunuzun da, içinizin de daha rahat etmesini sağlayacaktır. Eğer hala bez kullanıyorsanız, yolculuk boyunca yetecek kadar beziniz olduğundan da emin olun.

 

Atıştırmalıklar

Kilitli poşetlerle yanınıza alabileceğiniz kuruyemişler, muz veya mandalina gibi kolay soyulan meyveler ve krakerler, yemek saatinden önce huysuzluk çıkarsa işinizi kolaylaştıracak.

 

 

Matara

Her ne kadar tuvalet molalarını düşünerek çok fazla sıvı alınmaması gerektiğiniz düşünüyor olsanız da, çocuğunuzun yolculukta yeterince su içtiğinden emin olmalısınız. Yolculuğun neden olabileceği mide bulantısı, baş ağrısı gibi durumları engellemeniz, yeterince sıvı alındığında daha kolay olacak.

 

Oyuncaklar

Çocuğunuzun çok sevdiği, yanından ayırmadığı bir oyuncağı varsa, yolculukta onu da yanınıza almak iyi bir fikir. Ayrıca küçük bebekler için çıngırak benzeri dikkat çekici oyuncaklar, büyükler içinse resimli kitaplar, defter, çıkartmalar ve sivri uçlu olmayan boya kalemleri oyalayıcı olacaktır. Tablet ve akıllı telefon da son çare olarak zor zamanlara saklanabilir! Burada dikkat etmeniz gereken şey, asla bütün oyuncakları birden çıkarmayın. Elindekinden iyice sıkılmadan kozlarınızı ortaya çıkarmamalısınız!

 

Temizlik malzemeleri

Islak mendil ve kağıt peçetelere yolculuk esnasında sık sık ihtiyaç duyabilirsiniz. Ayrıca mola verdiğinizde kullanacağınız tuvaletler için de kağıt klozet örtüsü bulundurabilirsiniz.

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 306

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 1516

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 1766

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 824

 • Çocuklar ne izlemeli?
  Çocuklar ne izlemeli?

  Süresi : 41:12 İzlenme : 1061

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön