3 yaş annelerinin en çok korktukları 10 şey

3 yaşındaki çocukların kendine has yöntemleri ve asilikleri vardır. Haliyle çocuğu 3 yaşında olan birçok anneyi korkutan şeyler de genellikle aynıdır...

3 yaş annelerinin en çok korktukları 10 şey

Çocuğunuz 4 yaşında girdi ve siz hala 3 yaş travmasını atlatamadınız, değil mi? Her an bir çığlık koparacak, istedikleri olmadığında ortalığı velveleye verecek diye bekliyorsunuz. Merak etmeyin, gayet normal. 3 yaşında bir çocuğu olan annenin son derece normal bir şekilde kâbuslarına giren bazı durumlar vardır.

 

1. Planlarda değişiklik: Bir gün kızınızı giydirdiniz ve arabaya bindiniz. Jimnastik dersine götürüyorsunuz. Arabayı geri vitese aldınız; ama tuhaf bir durum var. Lastik patlamış. DERSİ KAÇIRACAKSINIZ. Başınızdan aşağı dökülen kaynar suyun lastiği nasıl değiştireceğinizle biri ilgisi yok; dersi kaçıracağınızı kızınıza nasıl anlatacaksınız?!

 

2. Alışılmadık yiyecek: Özellikle de başkasının evindeyseniz, bu durum oldukça absürt olabilir. 3 yaşındaki çocuğunuzun önüne tanımadığı bir yiyecek konduğunda ne olacak? Tabi ki ağzına geleni söyleyecek ve siz de utancınızdan yerin dibine gireceksiniz.

 

3. Birisini uykusundan uyandırmak: Oğlunuzun odasına gittiniz; erkenden uyanması gerekiyor. Elleriniz abur cuburla dolu, yüzünüzde zorlama bir mutluluk var. Hayatınızın o 15 dakikasında hiçbir şey yapamayacaksınız. Yanlış çorapları, yanlış abur cuburu seçeceksiniz; hatta nefes almayı bile beceremeyeceksiniz. HER ŞEY yanlış gidecek.

 

4. Kozlarınıza bağlı kalmak: Bazen yapmanız gerekebilir. Yani çoğu zaman. Çok korkunçtur ama; özellikle de kazara, pijamalarını hemen giymezsen sana hikaye okumayacağım gibi saçma bir şey söylerseniz. Bazen ciddi olup olmadığınızı görmek isterler. Sonra da…iş, ciddiye biner.

 

5. Çok fazla neşe: Kızınız sanki bir sarkaç; neşe ve huysuzluk arasında dengeli bir şekilde sallanması gerekiyor. Mutluluk diyarına doğru fazla gittiğinde…. Hapı yuttunuz.

 

 

6. Birinin en sevdiği tişörtüne bir şeyler döküldü: Oğlunuzun en sevdiği tişörtüne süt döküldüğü an ile ufaklığın başka bir şey giymesi gerekeceğini fark ettiği an arasındaki o 2 saniyelik duraklama, hiçbir sözcükle ifade edilemez. Bahsi bile ürkütücü.

 

7. Birisine yardım istemediği anda yardım etmek: Kızınızın kendi kendine kullanmakta zorlanacağı sıvı sabunluklardan tanrı sizi korusun. Sonuç olarak tüm gününüz mahvolabilir.

 

 

8. Birileri çok ciddiyken yanlışlıkla gülmek: Bunu yapmamaya çalışın. Pek de hoş bir hareket değil. Ama kabul etmek gerekir ki küçük bir insan şarkı söylemediği için babasını şikâyete geldiğinde, ciddi bir yüz ifadesi takınmak gerçekten çok zor.

 

9. Öğün atlamak: Hmm, hayır. Yalnızca hayır. Yapmayın böyle bir şey.

 

10. Hayal kırıklığı yaratan haberler: 3 yaşındaki bir çocuktan asla korkmayacağınızı mı düşünüyorsunuz? Haftalardır beklediği doğum günü partisine hasta olduğu için gidemeyeceğini söylemeye kalkın bakalım. Haydi.  

 

 

 

 

Kaynak

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 203

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 565

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 514

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 546

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 916

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön